„Badania naukowe liczone są już w tysiącach prac: udowodniono zastosowanie światła w gojeniu ran, leczeniu mięśni i stawów, bólu nerwów, zwyrodnienia plamki żółtej, urazach rdzenia kręgowego i mózgu, a także w udarze, depresji i trądziku.”

„Badacze z NASA donosili, że diody emitujące światło przynoszą poprawę w urazach mięśniowo – szkieletowych, jakich doznali podczas treningów członkowie oddziałów specjalnych Navy SEAL, a także skracają czas gojenia ran u członków złogi okrętu podwodnego amerykańskiej marynarki wojennej.”

„Kierowanie światła na mózg może poprawić zdolności poznawcze zarówno u osób zdrowych,  jak i pacjentów z otępieniem.”

 

Więcej informacji w artykule Celeste McGovern pt. Niech stanie się światło – pdf po linkiem. Publikacja pochodzi z magazynu O CZYM LEKARZE NIE POWIEDZĄ i udostępniona została dzięki uprzejmości redakcji AVT-Korporacja Sp. z o.o.

W artykule jest obszerna mowa o FOTOBIOMODULACJI, która jest zupełnie nowym narzędziem do łagodzenia bólu mięśni i stawów, gojenia ran oraz leczenia stanów zapalnych, zaburzeń nastroju i innych schodzeń.

Kilka zadań o autorce.

Celeste McGovern uzyskała stopień Bachelor of Science w dziedzinie biologii na University of Ottawa i ukończyła staż w National Journalism Center w Waszyngtonie. Przez ponad dekadę była reporterką i felietonistką tygodników prasowych The Report w Kanadzie. problemów lokalnych, krajowych i międzynarodowych. W swojej regularnej kolumnie dla magazynu „Brave New World” analizowała rozwój nauki i technologii oraz ich wpływ na kulturę.

Jako Specjalny Korespondent ds. Przeglądu Czytelników Celeste informowała o nowościach medycznych i kanadyjskim systemie sądowym. Otrzymała nagrodę wewnętrzną od magazynu i nagrodę First Place od Canadian Periodical Writers ‘Association w kategorii dziennikarstwa śledczego za jej raport na temat zwolnienia warunkowego.

Celeste opublikowała również szczegółowe raporty na temat finansowanego ze środków międzynarodowych programowania kontroli populacji dla Population Research Institute, a jej prace pojawiły się w różnych mediach, w tym w The Calgary Herald, Citizen Magazine, National Catholic Register, What Doctor’s Don’t Tell You i Greenmedinfo.com.

Źródło wiedzy: https://oczymlekarze.pl/


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial