Jeżeli zapoznałeś się z sekcjami MITOCHONDRIA – ATP czy REGENERACYJNY SEN, bez tematu dostrzeżesz, zasadność stosowania terapii MitoHACKER przez osoby aktywne fizycznie.

I mamy tu na myśli nie tylko wyczynowych sportowców, czy osoby uprawiające amatorsko sport,  bardzo dużą uwagę kierujemy na ludzi po prostu żyjących. Codzienna praca zawodowa, obowiązki domowe, prowokują wysiłek fizyczny, który codzienne nakładający się może być przyczyną wielu zmian i dolegliwości. Jeżeli tylko, podejdziemy do terapii światłem czerwonym i podczerwonym, jako zdarzenie powtarzalne czyli systematyczne, nie ma możliwości by nie przyniosła miarodajnych efektów. Ważnym aspektem będzie tu profilaktyka, która w myśl zasady:

Lepiej przeciwdziałać, niż leczyć…

pomoże, nam w odsunięciu lub całkowicie w uniknięciu komplikacji np. urazowych czy sprawności wydajnościowej spowodowanej brakiem energii do działania.

Wartym, uwagi jest dbałość o właściwe odżywianie naszego układu mitochondrialnego, poświęcamy temu zagadnieniu cały dział Mito – ACTIV w którym kierujemy informację po naszym autorskim projekcie MitoHACKING Activ System – Stymulacja Aktywności Mitochondrialnej. Znajdziesz w nim wiedzę o funkcjonalnym oddychaniu, który dotleni nasze mitochondria, protokoły żywieniowe z którymi podniesiesz produkcję ATP – energii życia.

Naszym celem nie jest zasypywanie ciebie setkami badań, które przekonają cie do terapii światłem czerwonym a co za tym idzie umocują MitoHACKER jako skuteczne urządzenie. Przytoczymy tylko jedno badanie wykonane na grupie nie 22 wytrenowanych mężczyzn, których poddano terapii LLLT (Low Level Laser Therapy) to technologia na której bazuje MitoHACKER. Po zakończeniu testu wyniki zostały posumowane następująco

Zastosowanie LLLT przed ćwiczeniami o progresywnej intensywności zwiększa wydajność ćwiczeń, zmniejsza wywołany wysiłkiem stres oksydacyjny i uszkodzenie mięśni.(1)

Jedno jest pewne MitoHACKER jest wysokiej klasy jednostką pracującą na technologii LED w zakresie fali (660 nm / 850 nm) czerwieni i bliskiej podczerwieni, która sprzyjają regeneracji wierzchniej powłoki ciała, jak i przenika w głąb stymulując nasz układ mitochondrialny do produkcji ATP.  

Bibliografia

  1. Laseroterapia niskopoziomowa (LLLT) w biegach o postępującej intensywności u ludzi: wpływ na wydajność ćwiczeń, stan mięśni szkieletowych i stres oksydacyjny.
Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial