Mito-MEDICA to dedykowane protokoły odżywienia układu mitochondrialnego ukierunkowaną suplementacją komórkową , których zadaniem jest zabezpieczenie układu mitochondrialnego, odżywienie go oraz asekuracja układu odpornościowego przed rozwojem środowiska niedogodnego do jego aktywnego funkcjonowania.
III Złota zasada MitoHACKING Activ System:
Analizuj produkty suplementacji obecne na rynku, po kontem wiarygodności i zwracaj uwagę kto stoją za marką/produktem. Marketing firm opiera się na faktach naukowy i brzmi ładnie, a ty zadaj pytanie: Jak jest gwarancja, że użyte formuły, składniki są najwyższej jakości i w odpowiednim stopniu wchłaniane przez nasz organizm?
Suplementacja z protokołami Mito-MEDICA, ma na celu wsparcie organizmu o witaminy i mikroelementy, asekurujące układ mitochondrialny w wytwarzaniu energii, czyli tzw. ATP (adenozynotrifosforanu). Są one niezbędna do funkcjonowania mitochondriów a co za tym idzie, życia człowieka.
Protokoły Mito-MEDICA powstały przy współpracy z firmą PUROMEDICA zespołem międzynarodowych specjalistów z dziedziny medycyny i sportu. W oparciu o wiedzę i doświadczenia wieloletniej praktyki klinicznej oraz wyników badań naukowych i osiągnięć sportowych, tworzy unikatowe formuły minerałów rozpuszczonych w oczyszczonej wodzie oraz witamin, enzymów i aminokwasów o bardzo wysokim stopniu przyswajalności gwarantując najwyższą skuteczność działania w organizmie człowieka. PUROMEDICA współpracuje z ekspertami polskich i zagranicznych ośrodków akademickich, sportowcami zawodowymi, kadrami olimpijskimi, lekarzami, dietetykami, specjalistami kinezjologii stosowanej, osteopatami, fizjoterapeutami, naturopraktykami, itp.
Animacja przedstawia proces zasilania komórki mitochondriów.
Powering the Cell Mitochondria from Sean Bowles on Vimeo.
Główne komponenty protokołów Mito-MEDICA
Witamina B3, Witamina B12, Witamina C,
Witaminy z grupy B, C są niezbędne do zwiększenia aktywność mitochondriów, asekurują wytwarzanie i uwalnianie ATP.
Mechanizm regulacyjny witaminy D3, kontroluje funkcjonowanie mitochondriów, odbywa się to poprzez aktywności receptorów VDR, kluczowe znaczenie ma również witamina A i jej receptor RXR.
Brak aktywności receptora VDR, związane z brakiem witaminy D, staje się elementem destrukcyjnym dla mitochondriów i doprowadza do ich śmierci. Niedobór witaminy D3 powoduje nadmierny stres tlenowy w mitochondriach, co przekłada się na spadek wytwarzania ATP, a to ma bezpośredni wpływ na naszą efektywność spadek energii – siły życiowej.
Koenzym Q10 – jest pochodną bezohinonu pełni role przekaźnika elektronów w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym. Koenzym Q10 jest jednym z ważniejszych antyoksydantów niepolarnych, zapobiega w wytwarzaniu wolnych rodników, oksydacyjnym modyfikacjom białek, lipidów i DNA.
W naszym organizmie najczęściej występują niedobory Koenzymu Q10, co prowadzi do zaburzeń mitochondrialnych.
micelarne from Nova Q10 on Vimeo
Magnez ma ogromny wpływ na stabilność pracy mitochondriów komórkowych, w których procesy fosforylacji i utleniania przebiegają z jednoczesną wysoką wydajnością. Niedobór magnezu doprowadza do obrzęku tych struktur i rozprzężenia reakcji fosforylacji i utleniania komórkowego. Dochodzi do sytuacji gdzie oddychanie komórkowe jest przyspieszane, podczas gdy reakcja fosforylacji ulega spowolnieniu. Spadek wytwarzania wysokoenergetycznych wiązań skutkuje zaburzoną pracą organu.
Mangan jest głównym składnikiem i aktywatorem enzymów uczestniczących w ochronie przeciwutleniającej organizmu, a zwłaszcza mitochondrialnej dysmutazy ponadtlenkowej.
L-karnityna
Podsumowując komponentem suplementacji mitochondrialnej jest substancja witamino pochodn L-karnityna, która odpowiada za transport śródbłonowy kwasów tłuszczowych do macierzy mitochondrialnej, jest syntezowana z lizyny i metioniny..
Aby proces transportu kwasów tłuszczowych przebiegał prawidłowo niezbędne jest
metioninę, witaminy z grupy B, witaminę C, kwas foliowy i żelazo. Niedobór choćby jednego z wyżej wymienionych substratów powoduje zmniejszenie wytwarzania L-karnityny w organizmie.
Selen, Cynk, Chrom, Omega-3, Glutation, Witamina K2 MK7.
Polecamy opracowanie!
Pierwiastki śladowe jako aktywatory enzymów antyoksydacyjnych*
Zakład Analizy Instrumentalnej,Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Stres oksydacyjny jest stanem zaburzonej równowagi między tworzeniem wolnych rodników, a zdolnościami przeciwutleniającymi organizmu. Powoduje liczne uszkodzenia w organizmie, m.in. peroksydację lipidów, uszkodzenia DNA oraz białek. W celu przeciwdziałania skutkom stresu oksydacyjnego, organizm wykształcił mechanizmy obronne oparte na wychwytywaniu wolnych rodników, hamowaniu ich tworzenia oraz chelatowaniu jonów metali przejściowych, katalizujących reakcje wolnorodnikowe. Pierwiastki śladowe wchodzą w skład enzymów antyoksydacyjnych należących do enzymatycznego systemu walki ze stresem. Selen w postaci selenocysteiny występuje w centrum aktywnym peroksydazy glutationowej (GPx). Główną funkcją GPx jest neutralizacja nadtlenku wodoru (H2 O2) oraz nadtlenków organicznych (LOOH). Ponadto selen jest elementem strukturalnym licznej grupy selenobiałek występujących w organizmie, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Mangan, miedź oraz cynk są składnikami enzymów z grupy dysmutaz ponadtlenkowych (MnSOD, Cu/ZnSOD), które
katalizują reakcję dysmutacji anionorodnika ponadtlenkowego do nadtlenku wodoru i tlenu. Utworzony nadtlenek wodoru jest rozkładany do wody i tlenu przez peroksydazę glutationową lub katalazę. Integralną częścią katalazy (CAT) są jony żelaza. Stężenia wybranych pierwiastków śladowych (selen, miedź, cynk, mangan i żelazo) mają znaczący wpływ na aktywność enzymów antyoksydacyjnych, a tym samym na walkę ze stresem oksydacyjnym. Nawet niewielka zmiana poziomu pierwiastków śladowych w tkankach powoduje zaburzenie ich metabolizmu, czego skutkiem jest występowanie wielu chorób.
Zapraszamy do naszej księgarni!
s
Poznaj KRÓLA Złotej 5 Złota 5 Suplementacji Mitochondrialna
Złota 5 Suplementacji Mitochondrialna
s
Źródło wiedzy:
Pierwiastki śladowe jako aktywatory enzymów antyoksydacyjnych*
Zakład Analizy Instrumentalnej,Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Ostrzeżenie!
Treści zawarte na stronie nie służą jakiejkolwiek formie leczenie, strona ma charakter typowo edukacyjny i promocyjny. Wszelkie zawarte na niej treści prosimy weryfikować z wykwalifikowanym personelem służby zdrowia