Czy wiesz, że istnieje szereg czynników uniemożliwiających wykorzystanie tkanki tłuszczowej endogennej jako źródła paliwa?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że tak wiele rzeczy może hamować i utrudniać spalanie tego czego chcesz się pozbyć niezależnie od stosowanej diety?

Częstokroć to będzie Ciebie wytrącać z ketozy i destabilizować hormonalnie i pod każdym możliwym względem. Jest to 1 z 11 odcinków gdzie omówię dokładnie jak niektóre rzeczy mogą Tobie uniemożliwiać osiągnięcie plażowej formy.

W skrócie:

1. Kortyzol podwyższa poziom cukru, podwyższając poziom insuliny mobilizując wszystkie źródła paliwa pozyskiwane również w procesie glukoneogenezy. Podwyższony poziom cukru i insuliny – insulinooporność a nawet cukrzyca.(zespół Cushinga)

2. Organizm wykorzystuje tak m.in. białko mięśniowe czyli stres to stan czysto kataboliczny. W dłuższej perspektywie czasu osoby zestresowane to osoby, które mają bardzo małą masę mięśniową i duży, obfitujący w wisceralny tłuszcz brzuch.

3. Organizm oczywiście w stresie zwęża naczynia krwionośne aby jak najszybciej natlenić mózg i mięśnie, które muszą mieć dostęp do paliwa i tlenu. To w dłuższym okresie zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i w połączeniu ze złą dietą zagraża życiu.

4. Organizm odcina układy: trawienny, płciowy i to m.in. dlatego niektórzy mają ciągle problemy trawienne, zespół wrażliwego jelita, brak energii no i niestety brak totalny libido.

5. Krótki okres stresu działa mobilizująco ale w dłuższej perspektywie czasu zaburza znacząca większość funkcji życiowych.

Kategorie: Styl Życia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial